S knjižnih polic knjižnice Averroes predstavljamo knjigo ''Kultura suživota'' (Kultura sobivanja), avtorja Ekmeleddina Ihsanoglua.
Knjiga predstavlja revidirano in razširjeno verzijo predavanja predstavljenega leta 2002 na ''The East-West Forum'', ki je potekalo leta 2002 v Inštitutu IRCICA, ki se nahaja v Yildiz Palati v Istanbulu.
Začetek knjige govori o konceptualni osnovi islamskega verskego-kulturnega plurarizma (različnosti), kar pripelje do vprašanja muslimanske percepcije nemuslimanov, ki je oblikovana na podlagi Kur'anskega termina ''Ehlu-l-Kitab'' (pripadniki monoteističnih religij, kristjani in židje). Obravnavani so številni Kur'anski stavki in razumevanje le-teh s strani muslimanov. Predstavljena je tudi zgodnja praksa islamskega pluralizma iz obdobja odposlanca Muhammeda, a.s., predstavi se Medinska ustava (the Medina Constitution) kot dogovor, ki so ga podpisali muslimani in nemuslimani, ki so živeli skupno življenje v Medini. Medinska ustava predstavlja pravno-zgodovinski model, ki se je uporabljal tudi kasneje. Za tem sledijo poglavja o prakticiranju pluralizma in primeri resničnega sobivanja med kulturami in religijami.
Knjiga je objavljena v bosanskem in angleškem jeziku (vse v eni knjigi).